STARTSIDA VÅRA HUNDAR PLANER KULLAR HUNDVALPAR UTSTÄLLNINGAR HUNDAR I VÅRA HJÄRTAN LÄNKAR

Utställningar & meriter

Connie

Utställning Sverige

20110603 Gränna SLK, junkl ex, 4 ck, Matti Tuominen
20110715 Tvååker SKK, junkl ex, 1 ck, R-CERT, BT-2, Peter Jensen
20110820 Norrköping SKK, ukl ex, 1 ck, R-CERT, BT-2, Gunnar Nymann
20110821 Eskilstuna SKK ukl ex, 1 ck, R-CERT, BT-3, Bo Skalin
20110911 Gimo SKK, ukl ex, 1 ck, CERT, CACIB, BT-1, BIM, Markku Mähönen
20111210 Stockholm SKK, ukl ex, 1 ck, CERT, R-CACIB, BT-3, Saija Juutilainen
20120526 Vallentuna SKK, ökl ex, 1 ck, CERT, CACIB, BT-1, BIM, Gunnel Holm, Svensk Champion!
20120527 Österbybruk SKK, chkl, ex, 1, Per Kr Andersen
20120630 Borås SKK, chkl ex, 1 ck, R-CACIB, BT-2, Antonio Di Lorenzo
20120706 Tvååker SKK, chkl ex, 1 ck, CACIB, BT-1, BIR, Rose-Marie Emery
20120831 Högbo SKK, chkl ex,1 ck, CACIB, BT-1, BIR, Per Svartstad
20120901 Högbo SKK, chkl ex, 1 ck, CACIB, BT-1, BIR, Gunnar Nymann
20120902 Högbo SKK, chkl ex, 1 ck, CACIB, BT-1, BIR, Arne Foss

Utställning Utomlands

201107 Paris FR, junkl ex, 2, Hassi Assenmacher Feyel
201107 Paris FR, junkl ex, 2, Carla Molinari
20111009 Hamar NO, ex, 1 ck, CERT, CACIB, BT-1 BIM, Markku Mähönen
20120505 Roskilde DK, ökl ex,1 ck, CERT, CACIB, BIR, Per Svartstad
20120506 Roskilde DK, ökl ex,1 ck, R-CERT, R-CACIB, BT-2, Claudio De Giuliani
20120616 Helsingfors FI, ökl ex,1 ck, CERT, CACIB, BT-1 BIM, Paula Rekiranta, Finsk Champion!
20120617 Kotka FI, chkl ex,1 ck, CACIB, BT-1 BIR, Annukka Paloheimo
20120818 Oslo NO, chkl ex, 2 ck, R-CERT, BT-3, Freddie Klingrup
20121103 Herning DK, chkl ex, 3 ck, Marianne Baden
20121104 Herning DK, chkl ex, ck, Annette Bystrup

Övrigt

20110601 Halland SVTK, viltspårsprov öppenklass 2, Arne Nilsson
20120601 Halland SVTK, viltspårsprov anlagsprov godkänd, Arne Nilsson

 

Tessi

Utställning Sverige

20090322 Malmö SKK, junkl 1, 1 hp, Tina Permo
20090412 Kista SKK, junkl 1, 1, Lennart Edfors
20090912 Sofiero SKK, ukl 1, 1 ck, BT-3, Lisbeth Liljeqvist
20091031 Växjö SKK, ukl 1, 3, Ove Germundsson
20100107 Göteborg SKK, ukl 1, 1 ck, CERT, CACIB, BT-2, Tapio Eerola
20100108 Göteborg SKK, ukl 1, 1 ck, BT-4 Ewa Nielsen
20100320 Malmö SKK, ökl ex, 2, R-CERT, R-CACIB, BT-3, Torbjörn Granheim
20110603 Gränna SLK, ökl ex, 4, Matti Tuominen
20110715 Tvååker SKK, ökl ex, 1 ck, CERT, CACIB, BT-1, BIR, Peter Jensen
20110828 Ljungskile SKK, ökl vg, Lisbeth Liljeqvist
20110910 Sofiero SKK ökl ex, 1 ck, CERT, BT-1, BIR, Harto Stockmari

Utställning Utomlands

20091107 Herning DK, mellankl, ex, 1, CERT, R-CACIB, BT-2, Michael Clancy, Irland
20091108 Herning DK, mellankl, ex, 1, R-CACIB, BT-2, Marianne Baden
DK201107 Paris FR, ökl ex, nc, Hassi Assenmacher Feyel
201107 Paris FR, ökl ex, 4, Carla Molinari
20111009 Hamar NO, chkl, ex, 1 ck, R-CERT, R-CACIB, BT-2, Markku Mähönen F
20120602 Drammen NO, chkl, ex, 2, Christian Vole
20120616 Helsingfors FI, chkl ex, 1, BT-4, Paula Rekiranta
20120617 Kotka FI, Chkl ex, 2 ck, CERT, BT-3, Annukka Paloheimo, Finsk Champion!

Övrigt

090524 Halland SVTK, Viltspårprov, anlagsprov GK, Arne Nilsson
110601 Halland SVTK, Viltspårprov, öppen klass 1 hp, Arne Nilsson
120601 Halland SVTK, Viltspårprov, öppen klass 1, Arne Nilsson

20110515 Kungsbacka, Genomfört MH avbrutet skott av ägaren, Göran Lindqvist

 

Lisette

Utställning

070104 Göteborg SKK, junkl 1, 1 ck, BT-3, Ove Germundsson
070408 Älvsjö SKK, junkl 1, 2 hp, Gunilla Sandberg
070421 Västerås SKK, junkl 1, 1 ck, BT-4, Per-Erik Wallin
070513 Österbybruk SLK, junkl 1, 1 ck, Elisabeth Spillman
070610 Norrköping SKK, junkl 1, 1 ck, CERT, BT-1, BIR, Erna-Britt Nordin
070713 Tvååker SKK, ukl 1, 2 hp, Ove Germundsson
070714 Tvååker SKK, ukl 1, 1 ck, BT-res, Mogens Slot Hansen
080517 Hässleholm SKK, ökl 1, 1 ck, CERT, BT-1, BIM, Gunnar Nymann
080711 Tvååker SKK, ökl 1, 2, Kresten Scheel
080712 Tvååker SKK, ökl 1, 1, Nils Molin
080913 Helsingborg SLK, 1, 1 ck, BT-2, Dan Ericsson
080914 Sofiero SKK, 1, 1 ck, BT-3, R-CACIB, Svein Helgesen
081102 Växjö SKK, 1, 1 ck, BT-2, CACIB, Ziby Munsterhielm-E
091031 Växjö SKK, 1, 3, Ove Germundsson
100107 Göteborg SKK, ökl 1, 3, Tapio Eerola
100108 Göteborg SKK, ökl 1, 1 ck, CERT, BT-1, CACIB, BIR, Ewa Nielsen, Svensk champion!

Övrigt

071110 Södertälje, MH godkänt med 1:a på skott, Åsa Lind 

 

Caddy

Utställning

060107 Göteborg SKK, ukl 2, Erna-Britt Nordin
060820 Nyköping SKK, ukl 1, 1 hp, Carin Åkesson
080913 Helsingborg SLK, ökl 1, 2, Dan Ericsson
110910 Sofiero SKK, ökl vg, Harto Stockmari 

Övrigt

070922 Strängnäs, lydnadsklass 1, 96 poäng, Märta-Clara Melin
060827 Genomfört MH med 1:a på skott

080601 SVTK, Viltspårprov, anl GK, Arne Nilsson
090524 SVTK, Viltspårprov, öppenklass 1, Arne Nilsson
100501 SVTK, Viltspårprov, öppen klass 1, Arne Nilsson
110601 SVTK, Viltspårprov, öppen klass 1, Östen Elg, Svensk viltspårprovschampion!